Oyunculuk Eğitimi

"<yoastmark

Oyunculuk eğitimi programımız Dostlar tiyatrosu oyuncusu, Yiğit Yarar tarafından yürütülmektedir.

  • Özel ders ve grup derslerinden oluşan programımız 60 ile 120 dakika arasındadır.
  • Ders içerikleri – Doğaçlama,Karakter Analizi,Karakter yaratma,diksiyon,nefes teknikleri,tiyatro tarihi,metodu oyunculuğu
  • Grup derslerimiz maksimum 6 kişiden oluşmaktadır.
  • Konservatuvara hazırlık,drama,kamera ve tiyatro oyunculuğu programımızda mevcuttur.

Eğitimimize katılmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Oyunculuk Nedir?

Oyunculuk bir karaktere, bir role hayat veren, can katan Bireylere verilen isimdir. Oyunculuk mesleğinde yaş kısıtlaması yoktur. 6 yaşındaki çocuktan 70 yaşında ki yaşlı bireylere kadar herkes oyuncu olabilir. Oyunculuğun iki farklı dalı vardır. Gelin isterseniz daha yakından bakalım.

Oyunculuk Eğitimi Derslerimiz

1. Kamera Önü Oyunculuğu Hakkında: Kamera önü oyunculuğunda, oyuncu hataları veya çekim hataları düzeltilebilir. Çekimler genelde uzun sürer.

2. Tiyatro Oyunculuğu Hakkında: Tiyatro oyunculuğu, seyirci karşısında canlı canlı oynanmaktadır. Hata payı yoktur.

Oyunculuk Eğitimi Hakkında:

Her meslek için eğitim çok önemlidir. Oyunculuk için de eğitim çok önemli. Özellikle tiyatro oyunculuğu hata istemez, çünkü seyirciye canlı gösterim yapılmaktadır, yapılabilecek bir hatayı seyirci görecektir. Bu durum da istenen bir durum değildir. Yani her ne kadar yeteneğiniz olsa da, mikro mimik kullanımı gibi çok küçük ama çok önemli detaylara da dikkat edilir. Bu nedenle oyunculukta, özellikle tiyatro oyunculuğunda eğitim şart!

 Oyunculuk dersi almadan önce karar vermeniz gereken şey, tiyatro oyunculuğu eğitimi mi yoksa kamera önü  Oyunculuk eğitimi almak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Hangi dalda oyunculuk eğitimi alacağınıza karar verdikten sonra ilk yapmanız gereken şey oyunculuk kursu seçimi yapmak olacaktır. Oyunculuk kursu seçimi yapmadan önce, oyunculuk eğitiminin kolay ve kısa süren bir süreç olmadığını, uzun ve emek gerektiren ama bir o kadar da keyif alacağınız bir sürecin sizi beklediğini aklınızdan çıkarmayın.

Oyunculuk Eğitimi Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1. Oyunculuk eğitimleri alacağınız kursun, ne kadardır eğitim verdiğine dikkat edin.

2. Oyunculuk desteği alacağınız kursta eğitim alan oyuncu adaylarıyla görüşün.

3. Oyuncu almak istediğiniz kursta eğitim verenlerin kim olduklarını öğrenin, ve eğitimcilerin tecrübeli olup olmadığına dikkat edin.

4. Oyunculuk dersi almak istediğiniz kursun, eğitmenlerinin daha önce hangi oyunlarda oynadığına dikkat edin.

5. Oyunculuk kursu almak istediğiniz kursun size nasıl bir eğitim sunduğuna dikkat edin. Oyunculuk eğitimi veren kursların farklı müfredatları olabileceğini unutmayın.

6. Oyunculukta, beden dili kullanımı çok önem taşımaktadır. Oyunculuk Eğitimi İyi bir oyuncu, sadece ağzıyla değil beden diliyle de konuşur. Bu nedenle oyunculuk dersleri için seçeceğiniz kursun, ağırlıklı olarak uygulamalı eğitim veriyor olmasına dikkat edin. Böylelikle oyunculuk kariyeriniz başladığında sahne tecrübeniz olmuş olur.

İyi Bir Oyuncu Olmak İçin Yapmanız Gerekenler:

İyi bir oyuncu olmak tamamen size bağlıdır. Rolünüzü nasıl yaptığınıza ve diğer bir çok kritere. Gelin isterseniz bunlara daha yakından bakalım:

1) Canlandıracağınız karakteri tam anlamıyla hissedin ve yaşayın. Canlandırdığınız karakterin hayatını sanki siz yaşıyormuşsunuz gibi, sanki canlandırdığınız karakter sizmişsiniz gibi düşünün.

2) Rolünüze önceden çalışmak ve rolünüze daha iyi odaklanmanızı sağlar ve hata payınızı daha aza indirir.